print logo

Gezocht voor onderzoek: kinderen en jongeren met AD(H)D en hun ouders

Oproep Brainclinics en UMC Nijmegen


Onderzoeksinstituut Brainclinics is, in samenwerking met het Universitair Medisch Centrum Nijmegen, nog steeds hard op zoek naar kinderen/jongeren (6-17 jaar) met ADHD en hun ouders voor een wetenschappelijk onderzoek.


Brainclinics zoekt, in samenwerking met Universitair Medisch Centrum Nijmegen, naar kinderen/jongeren tussen de 6 en 17 jaar met ADHD/ADD, die momenteel Ritalin gebruiken of overwegen Ritalin te gaan gebruiken.

Het onderzoek richt zich op het beter en betrouwbaar kunnen voorspellen bij welke kinderen methylfenidaat wel of geen effect heeft. De verwachting is dat dit zal resulteren in een doelmatiger en beter afgestemde behandeling met medicatie met kinderen met ADHD. Een beter afgestemde behandeling zou motiverend kunnen werken en het succes van de behandeling met medicatie verhogen.

Wat houdt het onderzoek in?

Het onderzoek bestaat uit een selectieprocedure waarbij wij u vragen stellen over de klachten. Zo kunnen wij inschatten of uw kind mee kan doen aan het onderzoek. Op de eerste onderzoeksdag houden wij vervolgens een uitgebreid interview waarbij we u en uw kind vragen stellen over de klachten om zo nauwkeurig te bepalen of het mee kan doen aan het onderzoek of niet. Deze interviews vinden plaats in de praktijk van Brainclinics in Nijmegen.

Voormeting
Na deze definitieve screening wordt het onderzoek vervolgd. Wij stellen vragen via een internetvragenlijst op de computer. Vervolgens verrichten we een meting van de hersenactiviteit, terwijl het kind taken op de computer doet. Hierna volgt een aantal neuropsychologische testen. Tijdens deze eerste onderzoeksdag wordt ook een speekselafname gedaan en voeren wij een urinetest uit. De voormetingen duren ongeveer 5 uur.

Na de voormetingen kan uw kind (her)starten met medicatie. De onderzoeksarts of de eigen behandelend arts lichten u voor over het gebruik van het medicijn. Hij zal overleggen hoe en wanneer het medicijn het beste kan gebruikt kan worden. Als uw kind een tijdelijke pauze had, dan kan na de voormetingen weer behandeld worden met het medicijn.

Nameting
Na ongeveer 6 weken zullen de nametingen plaatsvinden. Deze metingen zullen dezelfde zijn als de voormetingen op de eerste dag. De nametingen duren ongeveer 5 uur. In de 24e week na de eerste onderzoeksdag houden we een telefonisch gesprek met ouders. Tijdens dit gesprek informeren wij hoe het met het kind gaat en of het nog steeds het medicijn gebruikt. Indien er nog andere medicijnen gebruikt worden, vragen we of daar veranderingen in zijn gekomen. Ook vragen we of er veranderingen zijn in de lichamelijke gezondheid. Daarnaast zal uw kind thuis een internetvragenlijst invullen. Ook vragen we u en de leraar van school om dezelfde vragenlijst over het kind in te vullen als tijdens de voormetingen op dag 0. De follow-up duurt ongeveer 20-40 minuten.

Laatste meting
In de 52e week vindt de laatste meting van het onderzoek plaats. Deze is gelijk aan het eerste telefonische gesprek met de ouder/verzorger. Ook dit gesprek duurt ongeveer 20-40 minuten.

Kosten en baten?

Deelnemers leveren een bijdrage aan een zinvol wetenschappelijk onderzoek. Het kost in totaal ongeveer 12 uur verspreid over een jaar. De onderzoeken zijn weinig belastend en niet gevaarlijk. De ouder van iedere deelnemer krijgt een vergoeding van € 120 bij volledige deelname en afronding van het onderzoek.

Belangrijk om te weten

  • De behandelaar moet toestemming geven voor deelname.
  • De behandelaar voert de behandeling uit en blijft verantwoordelijk.
  • Informatie is te vinden op www.brainclinics.com/iSPOT-A.

In onderstaand pdf-bestand vindt u extra informatie over het onderzoek.

Hoe kunt u zich aanmelden?

Als u en uw kind interesse hebben in deelname, kunt u een e-mail sturen naar Brainclinics: ispot@brainclinics.com of bellen naar 024-7503505. Vermeldt u dan dat u en uw kind zich aanmelden voor het onderzoek naar ADHD. Ook met uw vragen kunt u hier terecht.

Geplaatst op: 04-10-2011
Laatste wijziging: 23-01-2012

Advies- en Informatielijn

(0900) 20 200 65

Open: ma-vr 9.30-13.00 uur
Kosten: € 0,25 per minuut

Helpdesk Dyslexie

(0800) 5010

Open: ma-vr 10.00-15.00 uur
Kosten: gratis

Mail de Helpdesk Dyslexie

Adresgegevens:

Postadres:

Postbus 93
3720 AB Bilthoven

Contact met Balans

Bezoekadres:

Soestdijkseweg-Zuid 217
3721 AD Bilthoven

twitter | facebook
Copyright 2012 Balans Digitaal  | Disclaimer