print logo

VU onderzoekt effect chemische stoffen

De Vrije Universiteit van Amsterdam gaat samen met wetenschappers uit verschillende landen onderzoeken of er een samenhang bestaat tussen de ontwikkeling van stoornissen zoals leerproblemen, ADHD en andere neurologische stoornissen bij kinderen en het voorkomen van chemische stoffen.

Stoffen in de lucht

Het gaat om chemische stoffen zoals bestrijdingsmiddelen, brandvertragers en fluorverbindingen die 'gewoon' in de lucht zitten. Aan het onderzoek, dat 31 januari jl. is begonnen, doen ongeveer 45 wetenschappers uit tien verschillende landen mee.

Effect meten

Het onderzoek, het DENAMIC-project, heeft een budget van 7 miljoen euro. Naast het onderzoeken van de relatie tussen de ontwikkeling van stoornissen en het voorkomen van chemische stoffen in de lucht worden ook methoden ontwikkeld om de mogelijke effecten beter te kunnen meten.

Icoon Pijl naar rechts [1543] Lees meer op de website van het Institute for Environmental Studies.

Bron: IVM; Handicap Nationaal

Geplaatst op: 01-02-2012

Advies- en Informatielijn

(0900) 20 200 65

Open: ma-vr 9.30-13.00 uur
Kosten: € 0,25 per minuut

Helpdesk Dyslexie

(0800) 5010

Open: ma-vr 10.00-15.00 uur
Kosten: gratis

Mail de Helpdesk Dyslexie

Adresgegevens:

Postadres:

Postbus 93
3720 AB Bilthoven

Contact met Balans

Bezoekadres:

Soestdijkseweg-Zuid 217
3721 AD Bilthoven

twitter | facebook
Copyright 2012 Balans Digitaal  | Disclaimer