print logo

De helft minder kinderen naar logeeropvang

Door aanscherping van de indicatiecriteria kunnen de helft minder kinderen met ADHD en/of een autismespectrumstoornis naar de logeeropvang. Dat blijkt uit de eerste resultaten van de mini-enquête van Balans. In een brief aan staatssecretaris Veldhuizen-van Zanten-Hyllner (VWS) hebben Balans, de NVA en het Landelijk Platform GGZ hun grote zorg uitgesproken over deze bezuinigingsmaatregel en gevraagd om passende maatregelen.

Permanent toezicht

Volgens de enquêteresultaten krijgt meer dan de helft van de kinderen na herindicatie in 2011 geen budget meer voor weekend- en vakantieopvang. Alleen gezinnen met kinderen die permanent toezicht nodig hebben en waar ontlasting van de mantelzorger nodig is, komen nog in aanmerking voor vergoeding van kortdurend verblijf.

Contact met leeftijdgenoten

Veel gezinnen worden door de bezuinigingsmaatregel hard getroffen. Ouders, maar ook broertjes en zusjes, kunnen niet meer even op adem komen als het kind met het gedragsprobleem niet professioneel kan worden opgevangen. Voor veel kinderen met ADHD en/of een autismespectrumstoornis is de logeeropvang de enige plek waar zij in hun vrije tijd contact hebben met leeftijdgenoten.

Overbelast

Ouders geven in de enquête aan dat zij door deze maatregel ernstig overbelast zullen raken. Zij maken zich zorgen over de toekomst van hun kind en hun gezin. Vooral omdat er geen alternatief wordt geboden voor het wegvallen van de logeeropvang.

Icoon Pijl naar rechts [1543] Meer informatie:

Icoon Pijl naar rechts [1543] Hier kunt u de mini-enquête over pgb en kortdurend verblijf invullen als u dat nog niet heeft gedaan

Bron: Oudervereniging Balans

Geplaatst op: 03-05-2011
Laatste wijziging: 06-06-2011

Advies- en Informatielijn

(0900) 20 200 65

Open: ma-vr 9.30-13.00 uur
Kosten: € 0,25 per minuut

Helpdesk Dyslexie

(0800) 5010

Open: ma-vr 10.00-15.00 uur
Kosten: gratis

Mail de Helpdesk Dyslexie

Adresgegevens:

Postadres:

Postbus 93
3720 AB Bilthoven

Contact met Balans

Bezoekadres:

Soestdijkseweg-Zuid 217
3721 AD Bilthoven

twitter | facebook
Copyright 2012 Balans Digitaal  | Disclaimer