Voorbereidingen Passend Onderwijs gaan door
Op 11 maart 2010 verklaarde de Vaste Kamercommissie voor OCW Passend onderwijs tot een controversieel onderwerp, maar inmiddels is duidelijk geworden, dat Minister Rouvoet van Onderwijs wel doorgaat met de voorbereidingen voor passend onderwijs.
Passend onderwijs betekent dat elk kind naar die vorm van onderwijs gaat die het best bij zijn of haar talenten en beperkingen past. Het is een zeer belangrijk dossier. Minister en Kamer zijn het daar over eens. Het gaat immers om de meest kwetsbare kinderen in onze samenleving. Rouvoet vindt het belangrijk dat de reeds in gang gezette initiatieven kunnen doorgaan. Daar was bij de sector onduidelijkheid over nadat de Kamer eerder het dossier controversieel verklaarde. De Kamer heeft nu verklaard dat dit niet gericht is op de lopende activiteiten zoals de ontwikkeling van het referentiekader, de zorgplicht en de aangevraagde experimenten.
Rouvoet heeft de sector laten weten bij de voorbereiding bijzondere aandacht te geven aan de positie van leraren in het reguliere onderwijs en ouders, de positie van het speciaal onderwijs en de betrokkenheid van gemeenten.

Zie ook:
Dossier Passend Onderwijs
Geplaatst op: 24-03-2010