print logo

Missie en visie van Balans

Waar staat Balans voor en wat vinden wij belangrijk voor kinderen met leer- en gedragsstoornissen en hun ouders? Lees meer in onze missie en visie.

Missie

De landelijke oudervereniging Balans komt op voor kinderen met ontwikkelingsstoornissen bij leren en/of gedrag.

Balans biedt ouders actuele doelgerichte informatie en onderling contact. Balans behartigt tevens de collectieve belangen van ouders bij de overheid en bij relevante partijen zoals de zorg en het onderwijs.

(Vastgesteld door het Algemeen Bestuur op 30 november 2007)

Beleidsvisie Balans 2012 tot 2014

De landelijke oudervereniging Balans is 25 jaar geleden opgericht door ouders van kinderen met stoornissen in de ontwikkeling van hun leren, gedrag en/of bewegen (motoriek). We spreken hier over kinderen met de diagnoses dyslexie, dyscalculie, DCD, ADHD, ADD, ASS, waaronder PDD-NOS en het syndroom van Asperger, ODD, CD en NLD. Het gaat om 300.000 tot 500.000 kinderen!

Om op te komen voor de belangen van deze kinderen en hun ouders maakt het bestuur van de vereniging beleid, dat wordt uitgevoerd door de medewerkers op het landelijke bureau in Bilthoven en de vele vrijwilligers in het land.

Het bestuur heeft beschreven hoe ze dat beleid in de periode 2010-2014 wil aanpakken. De hele Beleidsvisie is te downloaden via onderstaande link.

Icoon Pijl naar rechts [1543] Beleidsvisie 2010 tot 2014

Hieronder staat een eenvoudig geschreven samenvatting van dat document.


Wie voor het eerst te maken krijgt met vragen over bijvoorbeeld dyslexie of ADHD raakt vaak verdwaald in een doolhof van informatiebronnen, behandelvormen en instellingen van de overheid, zorgorganisaties en onderwijs. Soms duurt het jaren voordat ouders de juiste hulp gevonden hebben. Dan gaat er kostbare tijd verloren en dat is niet altijd nodig. Er is veel informatie beschikbaar.
Balans vindt dat ouders zo snel mogelijk goede informatie en hulp moeten kunnen krijgen. Dat is niet altijd makkelijk omdat de problemen van deze kinderen heel verschillend zijn, in de aard van de stoornis, de mate waarin het kind er last van heeft en de leeftijdsfase van het kind.

Wat willen we?

Balans wil dat overal rekening gehouden wordt met de problemen van onze kinderen. We willen vooral dat iedereen begrijpt dat de problemen niet komen omdat de kinderen niet willen leren of zich niet goed willen gedragen.
Ze komen in de problemen omdat er iets is waardoor ze sommige vakken niet snel leren, zich onhandig en houterig bewegen of snel afgeleid of boos worden.
Wij gaan er van uit dat de oorzaak van de problemen in de hersenen zit; die verwerken allerlei soorten informatie net iets anders dan gewoon.
Op school en alle andere plaatsen in de maatschappij moet daar rekening mee gehouden worden, zodat ook deze kinderen een goede toekomst hebben.

Hoe willen we dat doen?

Balans wil voor de kinderen opkomen door

  • ouders en anderen goede en betrouwbare informatie te bieden
  • te werken aan verbeteringen in het onderwijs, de zorg en de hulpverlening
  • elkaar te helpen en samen verbeteringen te bedenken

Sinds de oprichting van Balans in 1987 zijn we gegroeid naar ruim 25.000 leden. De meeste leden zijn ouders maar een kwart, dus 6000 tot 7000 leden, zijn mensen die werken in het onderwijs, de zorg en de hulpverlening.

We werken samen met veel andere verenigingen en instanties en hebben veel contact met deskundigen op dit gebied. Die zijn gelukkig vaak bereid om hun kennis met ons te delen.

Wat gaan we in de periode 2010 tot 2014 doen?

Om zo goed mogelijk voor de belangen van de kinderen te zorgen, werken bij Balans in totaal zo'n 300 mensen. De meeste daarvan werken vrijwillig in de regionale afdelingen in het land of bij de hulp- en informatietelefoon op het bureau. Balans heeft ook betaalde mensen in dienst.

De komende jaren wordt op het landelijke bureau de aandacht voor de problemen gesplitst in twee hoofdafdelingen: een voor de leerstoornissen en een voor de gedragsstoornissen. Deze afdelingen gaan zorgen voor het verzamelen en verspreiden van de kennis en voor de relaties met de praktijk. Daarnaast zijn er afdelingen voor het maken van het maandblad, andere publicaties en de website, voor de ledenservice en voor ondersteuning van de vrijwilligers.

Balans blijft samenwerken met organisaties die dezelfde soort doelen hebben of werken in de sfeer van de problematiek waar onze kinderen mee te maken hebben. We noemen de vereniging Impuls voor volwassenen met ADHD en aanverwante problemen, de vereniging Woortblind voor volwassenen met dyslexie, de Nederlandse Vereniging voor Autisme (NVA), het Landelijk Platform van cliënten- en familieorganisaties in de GGZ (LPGGZ), maar ook beroepsverenigingen van deskundigen op het terrein van de problemen van onze kinderen.

Naast het al bestaande steunpunt voor dyslexie zal Balans de komende jaren ook steunpunten ontwikkelen voor dyscalculie, ADHD en kinderen die door psychiatrische problemen in aanraking (dreigen te) komen met politie en justitie.

Balans zal zich op alle fronten mengen in de voorbereidingen voor Passend onderwijs, waarbij onze kinderen zoveel mogelijk in het reguliere onderwijs kunnen komen en blijven. We reiken jaarlijks de Balans Award uit aan scholen en ouders die een voorbeeld zijn van goede samenwerking. We gaan eraan werken dat onze informatie nog meer terecht komt op scholen en bij opleidingen van toekomstige leerkrachten en hulpverleners.

Verder zullen we in het kader van allerlei bezuinigingsmaatregelen van de overheid de belangen van onze kinderen uitdragen en verdedigen. Het zal nodig zijn om de overheid te blijven informeren over het belang van goede zorg en onderwijs voor onze kinderen. We moeten de overheid laten zien dat onze kinderen veel waarde hebben voor de toekomstige samenleving.

Omdat de komende jaren veel organisatievormen van onderwijs en hulpverlening naar de gemeentes zullen gaan zal Balans zich inspannen om de regionale afdelingen sterk te maken, zodat we op lokaal niveau de belangen van de kinderen en hun ouders kunnen behartigen.

Uit ervaring is gebleken dat de kinderen uit de Balansdoelgroep veel langer aandacht en begeleiding nodig hebben van hun ouders. Daarom zal Balans de komende jaren extra aandacht geven aan ouders van jongvolwassenen.

Tot slot

Deze samenvatting geeft in het kort inzicht in het werk van Balans en de plannen voor de komende jaren. Als u meer wilt weten kunt u het volledige beleidsdocument downloaden via onderstaande link.

Icoon Pijl naar rechts [1543] Beleidsvisie 2010 tot 2014

Icoon Pijl naar links [1158] Terug naar Wie zijn wij?

 

Laatste wijziging: 02-12-2010

In Balans Magazine

Contactgegevens

Aandacht voor:
Beter pASSend klas
| Dyslexiehulp voor
kinderen | ADHD
subtypen | Omgaan
met pesten 

Advies- en Informatielijn (AIL):

(0900) 20 200 65

Open: ma-vr 9.30-13.00 uur
Kosten: € 0,25 per minuut

Helpdesk Dyslexie:

(0800) 5010

Open: ma-vr 10.00-15.00 uur
Kosten: gratis
Mail de Helpdesk Dyslexie

Adresgegevens:

Postadres:
Postbus 93
3720 AB Bilthoven
Bezoekadres:
Soestdijkseweg-Zuid 217
3721 AD Bilthoven
Contact met Balans
twitter | facebook
Copyright 2012 Balans Digitaal  | Disclaimer